Open

برای دریافت خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد کرده و ثبت نمایید :

     


اخبار

اخبار میعاد

 

قرعه کشی بزرگ میعاد

نظر به استقبال بی سابقه شماهموطنان گرامی ازمحصولات میعاد،گروه مواد غذایی میعاد دهر شب از شبکه اصفهان از بین مصرف کنندگان محصولات میعاد در سرتاسرنقاط ایران که دارای کارت قرعه کشی هستند در ساعت 21:15 مسابقه برگزار خواهد کرد.عزیزان میتوانند با ارسال کد قرعه کشی که در محصولات وجود دارد به سامانه پیامکی 10001040به قید قرعه از جوایز شرکت میعاد بهرمند شوند.هر شب یک سفر به گرجستان و سفر به عتبات عالیات، هر ماه یک دستگاه پژو 206 میعاد حکایت عطر و طعم 

چهار شنبه ۱۱اسفند۱۳۹۵

کمپین جدید میعاد ویژه مسابقات رادیویی

نظر به استقبال بی سابقه شماهموطنان گرامی ازمحصولات میعاد،شرکت چای میعاد در روزهای زوج از شبکه رادیویی اصفهان مسابقه پیامکی را برگزار خواهد کرد.عزیزان میتوانند با ارسال پاسخ صحیح به سامانه پیامکی 300003344به قید قرعه از جوایز شرکت میعاد بهرمند شوند.میعاد حکایت عطر و طعم 
چهار شنبه ۲۰بهمن۱۳۹۵

همیشه چای بیشتر از یک نوشیدنی ساده بوده!

همیشه چای بیشتر از یک نوشیدنی ساده بوده!
چای بهانه‌ ایست برای هم صحبت شدن با کسی.

☕️چای می تواند واحد اندازه گیری رفاقت و صمیمیت باشد!

هرچقدر چای یخ کند نشان می دهد چقدر حرف دارید برای گفتن که چای فراموش مي شود

☕️اکنون دلم چای می خواهد… قند پهلو! با یک رفیق ناب که چای را به چای ببندیم و گاهی استکان را سر بکشیم و بگوییم بازهم یخ کرد!

چای را جدی بگیرید! روزی دلتنگ این بهانه ی کوچک خواهید شد.
رفيق جان هر جای دنيايی دلم اونجاست☕️😘☕️

سه شنبه ۳۰آذر۱۳۹۵

واردات بی رویه چای قاچاق دردناکترین معضل صنعت چای کشور / چایکاران پیوسته مورد آزار دولت و کارخانجات بوده اند

کارشناس و پژوهشگر اقتصادی:

واردات بی رویه چای قاچاق دردناکترین معضل صنعت چای کشور / چایکاران پیوسته مورد آزار دولت و کارخانجات بوده اند
 


کارشناس و پژوهشگر اقتصادی به حمایت های ویژه دولت در خصوص احیای صنعت چای اذعان داشت و گفت: اکنون واردات بی رویه چای قاچاق خارجی و بی کیفیت از دردناکترین معضل صنعت چای در کشور است.


غلامرضا خانکشی پور در گفتگو با خبرنگار ۸دی، با بیان اینکه چای از ابتدای ورود خود به کشور برای تولید نیاز به حمایت دولت داشت، اظهار کرد: برای اینکه چای بتواند در جامعه جهانی بماند نیاز است که حمایت ویژه نسبت به این محصول شود.

وی با اشاره به اینکه اشتغال و توسعه چای در گرو حمایت دولت است، افزود: حمایت از اشتغال و تولید چای انتخابی است که دولت باید با حمایت خود به آنها جامه عمل بپوشاند.

کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر اینکه چای برای ماندن نیاز به پرداخت یارانه به چایکاران دارد، گفت: دولت می تواند برای همیشه تولید شدن، کاهش هزینه و با کیفیت مطلوب چای برنامه روزآمد داشته باشد.

پژوهشگر اقتصادی با تاکید بر اینکه دولت باید در حوزه چای جدی تر وارد شود، اظهار داشت: گر چه مراکز تحقیاتی در حوزه چای دولتی وجود دارد اما حمایت های این مرکز باید معنی دار در برنامه ریزی های دولت گنجانده شود.

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات برنج کشور ساماندهی کارخانه ها را یکی دیگر از عوامل تقویت کننده صنعت چای اشاره کرد و گفت: اگر کارخانجات به صورت خصوصی چای را خریداری کنند و دولت حمایتی نکند در نتیجه کارخانه ها دنبال برگ سبز چای از نوع درجه یک و نهایتا درجه دو می روند و با قیمتی که برای چایکار بصرفد خواهند خرید.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به اینکه این نوع خرید عملا برای چایکاران مقرون به صرفه نخواهد بود، افزود: در این بخش نیز دولت باید در خصوص تامین سرمایه و نوع گردش کار حمایت های لازم را مبذول دارد.

خانکشی پور با اعلام اینکه دولت باید رابطه حمایتی بین چایکار و کارخانجات برقرار و حفظ کند، گفت: خرید تضمینی برگ سبز چای اقدام قابل قبول است به شرطی که دولت تمام مطالبات چایکاران را به موقع و کامل پرداخت کند.

کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر اینکه دستگاه های مسئول باید اقدامات محوله را به موقع انجام دهند، افزود: نباید کشاورزان محصول خود را به کارخانجات تحویل دهند و هر وقت که مازادی از سود در اختیارشان بود سهم چایکاران را بدهند.

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات برنج کشور با اعلام اینکه اکنون پرداخت مطالبات چایکاران به سنوات کشیده می شود، ادامه داد: در کل صنعت چای نیازمند حمایت دولت به صورت حساب شده و برنامه ریزی است.

این پژوهشگر اقتصادی با انتقاد از اینکه چایکاران پیوسته مورد آزار و اذیت دولت و کارخانجات بوده اند، گفت: پیوسته برنامه ریزی ها در حوزه چای با مشکل بوده و اجرای این برنامه ها نیز به دنبال آن با مسائل و مشکلات عدیده روبرو بوده است.

وی واردات بی رویه را از دردناکترین معضل صنعت چای برشمرد و مطرح کرد: واردات چای خارجی قاچاق و بی رویه موجب تغییر ذائقه مردم شده است.

خانکشی پور در ادامه خاطرنشان کرد: وجود چای های بی کیفیت خارجی همراه با رنگ و اسانس مضر موجب شده چای ایرانی یا به فروش نرسد و یا اینکه حتما باید با چای خارجی مخلوط شود تا به ذائقه مصرف کننده خوش بنشیند.

کارشناس مسائل اقتصادی با اعلام اینکه اگر دولت مصمم باشد تا چای مرغوب و مصرف کننده پسند داشته باشد این امر نیازمند برنامه ریزی صحیح و مدون است، افزود: دولت گذشته و فعلی تا مقداری در این حوزه ورود کرده اند اما برای اجرای مصوبات خوب در این زمینه همواره دچار مشکل بوده ایم و هستیم و امیدواریم این مسایل به زودی حل شود.
سه شنبه ۳۰آذر۱۳۹۵

تقویت سلامت قلب با یک فنجان چای در روز

تقویت سلامت قلب با یک فنجان چای در روز  

مطالعه پژوهشگران آمریکایی نشان داده است، افرادی که روزانه یک فنجان چای می نوشند 35 درصد احتمال کمتری دارد حمله قلبی یا دیگر رویدادهای مهم قلبی عروقی را طی دوره زندگی خود تجربه کنند. 

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "ریلکس نیوز"، دکتر الیوت میلر و تیم وی در بیمارستان جانز هاپکینز در بالتیمور، آمریکا، متوجه شده اند که نوشیدن چای می تواند از قلب محافظت کند. تنها یک فنجان چای در روز - سبز یا سیاه - می تواند برای بهره‌مندی از فواید این نوشیدنی کافی باشد. 

پژوهشگران طی مطالعه خود 600 مرد و زن که در سلامت کامل و بدون پیشینه بیماری قلبی بودند را برای 15 سال زیر نظر قرار دادند. طی این مدت، پژوهشگران داوطلبینی که حمله قلبی، سکته مغزی، و درد سینه داشتند یا به واسطه بیماری قلبی فوت کردند را مشخص کردند. آنها همچنین رسوب کلسیم در رگ های خونی داوطلبین طی یک بازه زمانی پنج ساله را اندازه گیری کرده و آنها را با سطوح پیشین مقایسه کردند. 

نتایج کسب شده نشان داد، افرادی که چای می نوشند - یک تا سه فنجان در روز - نسبت به داوطلبین دیگر 35 درصد احتمال کمتری دارد به بیماری قلبی مبتلا شوند. همچنین این افراد سطوح پایین‌تری از رسوب کلسیم در رگ های خود داشتند. 

در شرایطی که خیلی زود است تا پژوهشگران ارتباطی مستقیم بین نوشیدن چای و عدم ابتلا به بیماری قلبی ایجاد کنند، آنها ویژگی های محافظتی طبیعی در این نوشیدنی را مد نظر قرار داده اند. این شرایط می تواند به واسطه فلانوئیدهای موجود در چای باشد که یک نوع آنتی اکسیدان با توانایی پشتیبانی از سلامت قلب هستند. 

نظریه دیگر این است، افرادی که چای می نوشند می توانند به طور کلی سبک زندگی سالم‌تری داشته باشند. در کنار عواملی مانند رژیم غذایی سالم و ورزش، نوشیدن چای می تواند نقش مثبتی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی ایجاد کند.
سه شنبه ۳۰آذر۱۳۹۵

قرعه کشی بزرگ چای میعاد هر شب یک سفر به گرجستان،هرماه یک دستگاه خودرو

قرعه کشی بزرگ میعاد-همراه با جوایزی ویژه-
با خرید چای و تن ماهی میعاد می توانید در قرعه کشی هر شب یک سفر به گرجستان-هرماه یک دستگاه خودرو پژو206شرکت کنید
کافیست کد قرعه کشی را به سامانه 10001040 ارسال کنید و کارت قرعه کشی یا درب کنسرو ماهی را نزد خود نگه دارید.
قرعه کشی  از بهمن ماه 
چهار شنبه ۲۴آذر۱۳۹۵

در آذر ماه 1395 گروه مواد غذایی میعاد بعنوان یکی از برترین صادر کنندگان محصولات غذایی معرفی شد.
چهار شنبه ۲۴آذر۱۳۹۵

قاچاق‌ 48 هزار تنی چای‌ خارجی به کشور

نیاز سالانه 110 تنی کشور به چای خشک تا حدود 20 درصد از محل تولید داخلی و حدود 80 درصد از واردات تامین می‌شود که به گفته رییس سازمان چای کشور نیمی از واردات چای از مبادی غیررسمی و به صورت قاچاق انجام می‌شود که خبری از استاندارد که اخیرا برای بسیاری از محصولات اجباری شده است، در آن نیست.

سال گذشته 14 هزار و 500 تن چای خشک در کشور تولید شد که با احتساب واردات چای در 12 ماهه سال گذشته به بیش از 62 هزار تن رسید اما سوال اینجاست مابقی نیاز 48 هزار تنی کشور به چای خشک چگونه تامین می‌شود.
یک شنبه ۱۷آبان۱۳۹۴

قاچاق برنج به کشور نیاز به واردات را رفع کرد!!

تداوم ممنوعیت واردات رسمی برنج به کشور،این روزها منجر به برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر ضرورت رفع این ممنوعیت شده است.

فعالان اقتصادی بر این باورند که با ادامه یافتن ممنوعیت ورود رسمی برنج، میزان تولید و قیمت برنج ایرانی به نفع برنجکاران و مردم بهبود نمی‌یابد بلکه این شرایط بیش از پیش زمینه گسترش قاچاق انواع برنج نامرغوب خارجی به کشور را فراهم می‌کند، مسئله‌ای که علاوه بر مردم و برنجکاران به دولت  نیز ضربات زیادی  وارد می‌کند.
یک شنبه ۱۷آبان۱۳۹۴

واردات برنج تنها بر اساس نیاز کشور انجام می شود .

برنج ایرانی تنها از گرانی رنج نمی‌برد و واردات بی‎رویه ارزان قیمت به رقیبی سرسخت برای آن تبدیل شده است.

کیانوش شیرمحمدی کارشناس کشاورزی ، در خصوص گران بودن برنج کشور گفت: نحوه‌ی کشت و کار، میزان هزینه‌ی مصرفی، کوچک بودن قطعات زمین، دستی بودن اعمال کشاورزی، کم بودن عملکرد برنج‌های محلی و بالا بودن دستمزد کارگران از عوامل افزایش قیمت برنج در کشور است.

وی با بیان اینکه برنج ما، توان تغذیه کل کشور را ندارد، گفت: باید مقداری واردات داشته باشیم اما نباید مقدار آن زیاد باشد که برنح‌های کشاورزان ما به فروش نرسد.
شنبه ۰۹آبان۱۳۹۴
123